Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Slider

Cudowny obraz

Wskazała nam drogę

Piszemy tę wiadomość, ponieważ chcielibyśmy podzielić się naszą radością,
która, jak wierzymy, wynika z cudu za wstawiennictwem Matki Bożej.

W sierpniu 2020 roku przyszliśmy na Mszę świętą do płaszowskiego Sanktuarium. Tuż po niej, już w zakrystii rozmawialiśmy z Księdzem Proboszczem, a przy rozmowie obecna była para z dzieckiem poczętym za wstawiennictwem Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa.

TVP3 o kulcie NSPJ i o cudownym obrazie Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

nspj krakow20022 stycznia 2021 r. w TVP3 Kraków wyemitowany został kolejny odcinek programu "W dobrej wierze". Traktuje o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce: o siostrach Sercankach i o księżach Sercanach (od ok. 8:20 minuty filmu). Warto wysłuchać rozmowy z ks. dr. Stanisławem Mieszczakiem SCJ, który opowiada o oddaniu sercu Jezusa i o obrazie Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa.

Program można obejrzeć na stronie: https://krakow.tvp.pl/51924956/odc-21

 

Prośby do Matki Bożej Płaszowskiej

 • Matko Boża Płaszowska, z całego serca prosimy Cię o dar potomstwa, o poczęcie i urodzenie upragnionego dziecka. Kamila i Adam z Krakowa.
 • Matko Boża Płaszowska, prosimy Cię o dar potomstwa, uzdrowienie z niepłodności dla której medycyna jest bezradna. Anna i Krzysztof z Tarnowa.
 • Kochana Pani Płaszowska, bardzo Cię proszę, aby mój mąż wrócił na drogę, która prowadzi do Twojego Syna. Proszę o zdrowie i opiekę dla niego. Miej go Kochana Pani w swojej opiece i nie opuszczaj go. Zofia
 • Matko Boża Płaszowska, proszę o powrót do zdrowia dla męża, o pokonanie choroby nowotworowej, o silną wiarę, nadzieję i miłość dla nas. Proszę także o łaskę rodzicielstwa dla nas. Justyna z Mszany Dolnej.
 • Proszę o czystość w naszym związku. Karol
 • Proszę Cię Matko Boża Płaszowska o łaskę zdrowia i pomoc w pokonaniu choroby, o ratunek przed utratą wzroku. Proszę Cię Matuchno o opiekę nad moim synem i wsparcie w realizacji życiowych planów. Twoja Czcicielka.
 • Matko Najświętsza, proszę pokornie o Twoje wstawiennictwo i pomoc w podjęciu zatrudnienia, o które tyle się staram. Bardzo tego pragnę i bardzo potrzebuję. Jacek.

Podziękowania

 • Matko Boża Płaszowska, dziękuję za uzdrowienie z ciężkiej choroby Madzi i Franusia. Proszę o dalszą opiekę i błogosławieństwo Boże dla ich rodzin. Danuta z Krakowa.
 • Bardzo dziękuję Matce Boskiej za wszystko i proszę o dalsze błogosławieństwo dla mnie i mojej rodziny. Krystyna z USA.
 • Matko Płaszowska, Matko Błogosławionego Macierzyństwa, dziękuję za dar macierzyństwa dla moich dzieci. Wdzięczna matka, wierna czcicielka.
 • Matko Boża Płaszowska, Matko Błogosławionego Macierzyństwa, gorąco dziękujemy Ci za cud narodzin naszego synka. Prosimy otaczaj go swoją matczyną opieką, wyproś mu u swego Syna błogosławieństwo i łaskę zdrowia. Prosimy, dopomóż nam być dobrymi rodzicami. Twoi Czciciele.

Ona wysłuchuje

Z ks. Sławomirem Knopikiem SCJ, proboszczem parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie rozmawiają Małgorzata Pabis i Grażyna Kich.

Czym dla Księdza jest praca w Sanktuarium Matki Błogosławionego Macierzyństwa?

Odkąd pamiętam Matka Boża miała zawsze jakieś szczególne miejsce w moim życiu. W parafii, z której pochodzę, proboszcz zawsze modlił się do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o powołania. Jestem przekonany, że tamta modlitwa znalazła swoje spełnienie w moim powołaniu. Tak więc nabożeństwo do Maryi wpisane jest jakoś w moje powołanie i kapłaństwo. A jak postrzegam Sanktuarium w Płaszowie? Jest kilka ciekawych znaków w moim życiu, które dziwnie zbiegają się niejako w tym miejscu.

Strona 1 z 4
Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa