Artykuły

 W niedzielę 5 lutego wspólnoty Róż Żywego Różańca przeżywały swoje małe święto. Podczas zmiany tajemnic w kościele i w kaplicy każda Róża oddała się pod opiekę świętego patrona włączając go w dzieło swojej posługi modlitewnej na rzecz świata i dzieł misyjnych Kościoła.

Czytaj więcej...

W naszej parafii istnieje 11 Róż Żywego Różańca:

  • 8 żeńskich,
  • jedna męska
  • jedna rodzinna
  • trzy w kościele MB Fatimskiej

Czytaj więcej...

"Żywy Różaniec" jest zorganizowaną wspólnotą osób, które modlą się codziennie na różańcu. Organizacja ta odpowiada kształtowi samej modlitwy różańcowej, która polega na rozważaniu 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi przy jednoczesnym odmawianiu przy każdej tajemnicy jednego "Ojcze nasz" 10 "Zdrowaś Maryjo" i jednego "Chwała Ojcu".

Czytaj więcej...

historiaOd połowy XIX wieku najbardziej popularną różańcową wspólnotę modlitewną stanowi Stowarzyszenie Żywego Różańca, założone przez Paulinę Jaricot (1799-1862) w Lyonie w roku 1826. "Najważniejszą... rzeczą i najtrudniejszą jest uczynić różaniec modlitwą wszystkich" - napisała wtedy. Każdy człowiek może znaleźć w ciągu dnia kilka minut, aby odmówić dziesiątek różańca, czyli jedną tajemnicę. Paulina Jaricot zaczęła organizować piętnastoosobowe grupy, nazwane później „żywymi różami”. Każda z osób tworzących piętnastkę zobowiązywała się do odmawiania jednej tajemnicy, czyli wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec. Wszystkich członków róży dotyczy taka sama zasługa jakby odmówili cały różaniec. Nieodmówienie tajemnicy nie oznacza grzechu, a utratę zasługi. Celem Stowarzyszenia Żywego Różańca jest według Założycielki wspieranie modlitwą, ofiarą duchową i materialną wszystkich działań Kościoła.

Czytaj więcej...

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com