Lipiec to dla wielu z nas czas urlopów i wakacyjnego wypoczynku. Na naszej budowie, która po pobłogosławieniu nowego kościoła i demontażu dachu na dotychczasowej kaplicy, zdawać by się mogło, że ustało życie. Minione tygodnie były jednak czasem przygotowania do kolejnego etapu budowy. Po rozbiórce dachu i zabezpieczeniu materiałów, które będą ponownie wykorzystane, chcemy rozpocząć budowę domu parafialnego. Będzie on wzniesiony na fundamentach nieistniejącej już kaplicy.

Czytaj więcej...

Rozpoczęliśmy kolejny kalendarzowy rok budowy naszego kościoła z nadzieją, że jest to właśnie ten rok, w którym przekroczymy próg tej świątyni już nie tylko z kolejnymi pracami budowlanymi, ale przede wszystkim z pierwszą w tym miejscu Mszą św. Wszystkie zaplanowane prace w ubiegłym roku zostały wykonane zgodnie z planem. Tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia udało się zamontować kinkiety oświetlające główną nawę kościoła. Zostały one wykonane w całości ręcznie z bardzo precyzyjnym i starannym kunsztem rzemieślniczym.

Czytaj więcej...

Od ostatnich „drzwi otwartych” w naszym kościele, kiedy to mogliśmy zobaczyć postęp prac budowlanych, minęły trzy miesiące. Przez okres wakacji przygotowywaliśmy kolejne inwestycje mające na celu kontynuację prac wykończeniowych wnętrza nowej świątyni. W miesiącu lipcu, po wcześniejszych konsultacjach i korektach projektu, rozpoczęliśmy tynkowanie wnętrza przyszłej kotłowni. Wykonano wylewki, instalacje elektryczne i hydrauliczne, osadzono studzienkę oraz ułożono glazurę na ścianach i posadzce. Do tak przygotowanego wnętrza w sierpniu weszła kolejna ekipa, aby zbudować kotłownię, złożoną z trzech kotłów gazowych, których zadaniem będzie ogrzanie całego kościoła i budynku parafialnego. Między budynkiem parafialnym – gdzie umiejscowiona jest kotłownia – a kościołem parafialnym położono przewody grzewcze w rurze preizolowanej. W ten sposób zakończyliśmy kwestię ogrzewania kościoła.

Czytaj więcej...

Po zakończeniu kolejnych prac wykończeniowych, dzwi nowego kościoła przy ulicy Lipskiej zostały otwarte. Była okazja by przyjżeć się wykonanym pracom. Dla naszej wspólnoty parafialnej był to również dzień wizyty przełożonego generalnego Księży Sercanów. Ks. Ornelas José Carvalho SCJ przewodniczył Mszy świętej o godz. 11:00 wraz z radnym generalnym ks. Johnem van den Hengel SCJ, ks. Józefem Golonką SCJ- tłumaczem oraz naszym księdzem Proboszczem. Następnie udał się do nowego kościoła, by zobaczyć postępujące prace.

Pierwsze półrocze 2011 roku dobiega powoli końca. Na pozór wydawać by się mogło, iż na naszej budowie zaległa cisza. Rzeczywiście bowiem niewiele widać na zewnątrz kościoła. Wszystkie prace od zimy, poza wykopami związanymi z przyłączem gazowym, wykonywane są w środku kościoła. Od stycznia do chwili obecnej trwały prace stolarskie. Zostały wykonane wszystkie drzwi zewnętrzne i wewnętrzne drzwi przeszklone, tzw. wiatrołapy. W międzyczasie powstała dokumentacja techniczna instalacji gazowej, wykonano wewnętrzną instalację gazową oraz poczyniono niezbędne przygotowania pozwalające wykonać w nadchodzących tygodniach kotłownię gazową.

Czytaj więcej...

Od ułożenia posadzki marmurowej w naszym nowym kościele minęły już niemalże trzy miesiące. Pozorną zimową ciszę na placu budowy „zakłóciły” w środę, 19 stycznia, prace przy montażu głównych drzwi wejściowych. Ten etap budowy poprzedziło przygotowanie drewna potrzebnego do wykonania drzwi poprzez sezonowanie i suszenie. W dalszym etapie drewno zostało poddane obróbkom stolarskim, których efekt możemy już podziwiać w głównym wejściu.

Czytaj więcej...

W tym tygodniu zakończone zostały pracy przy układaniu posadzki marmurowej w budującym się kościele przy ul. Lipskiej. Jest to kolejny etap prac, który trwał dokładnie trzy miesiące. Pierwsze płyty marmuru zostały położone pod koniec lipca. Posadzka wykonana jest z pięknego kamienia Creme Marfil sprowadzonego z Hiszpanii. Jej kolorystyka pięknie wpisująca się w całość wnętrza została ubogacona czerwonym kamieniem Rosso Verona ułożonym wzdłuż ścian i na stopniach prezbiterium. Oś symetrii kościoła wyznacza zielony pas wykonany z kamienia Verde Guatemala, w którego polu wpisany jest krzyż sercański na pierwszym stopniu prezbiterium, stanowiący niejako herb kościoła.

Czytaj więcej...

W kościele przy ul. Lipskiej rozpoczęto kolejny etap budowy. Pracownicy układają marmurową posadzkę. Choć to dopiero początki, wydaje się, że całość będzie wyglądała okazale. Dziękujemy za każde wsparcie tego dzieła modlitwą i darem materialnym.
Rozpoczęcie prac związanych z wykonaniem posadzki marmurowej

Zostały rozpoczęte prace przy wylewce cementowej tzw. jastrychowej.

Wykonanie wylewki zostało rozpoczęte od czterech poziomów ryzalitu zakrystii. Została położona folia budowlana na niej styropian NEOPODŁOGA. Następnie na poszczególne kondygnacje podawana została masa betonowa za pomocą węży pod ciśnieniem kilku atmosfer. Ściąganie wylewki długą specjalna metalową poziomicą.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 14

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com