Pielgrzymki

Z okazji 1050-lecia CHRZTU POLSKI w dniach 15 - 18.09.2016 r. nasi parafianie wraz z księdzem Krzysztofem udali się na pielgrzymkę SZLAKIEM PIASTOWSKIM. W pierwszej kolejności było zwiedzanie Poznania oraz Sanktuarium Matki Bożej w "Cudy wielmożnej" a także Fary, Katedry, zamku Przemysława, Ratusza oraz Starego miasta.

Czytaj więcej...

26. października 2016 r.- w miesiącu Królowej Różańca Świętego, nasze margaretki udały się na pielgrzymkę do Gidel i Częstochowy, aby pokłonić się Matce Najświętszej. Niedaleko Radomska, nad Wartą, nieco w bok od drogi Piotrków Trybunalski-Częstochowa leży wieś Gidle. Przypomina ona małe miasteczko- ma rynek i trzy kościoły. Nas zainteresował kościół dominikanów pod wezwaniem Wniebowzięcia Matki Bożej, pochodzący z XVIII wieku, który na tle małej miejscowości zadziwia swoją wielkością i bogactwem wyposażenia wnętrza.

Czytaj więcej...

W dniach 10-11 czerwca 2016 r. jako Apostolat Margaretka z Płaszowa i nie tylko, wraz z ks. Proboszczem Bogusławem Pociaskiem, wybraliśmy się na kolejną pielgrzymkę. Tym razem celem pielgrzymki były sanktuaria Maryjne położone na ziemi warmińsko-mazurskiej: Gietrzwałd i Święta Lipka. Droga jaką przebyliśmy mogła wydawać się uciążliwa (9 godzin jazdy autokarem w jedną stronę), ale dla nas to był czas na modlitwę, pieśni i poznawanie historii naszych docelowych, cudownych miejsc oraz poznawanie siebie nawzajem.

Czytaj więcej...

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2013 r. płaszowscy parafianie wraz z niezastąpionym organizatorem, ks. Kazimierzem Wójtowiczem, odbyli pielgrzymkę do cudownych miejsc dawnej Grodzieńszczyzny.

Już pierwszy dzień dostarczył niezwykłych wrażeń. Doznaliśmy ich w Sokółce – miejscu pierwszego, niepotwierdzonego jeszcze w stu procentach cudu eucharystycznego w Polsce. Wydarzenie to miało miejsce 12 października 2008 r. Badania wykazały ponad wszelką wątpliwość, że fragment pozostały na Hostii to tkanka mięśnia sercowego człowieka będącego w agonii. Fakt ten jest potwierdzeniem realnej obecności Boga w każdej Mszy Świętej.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com