Equipes Notre Dame – Ekipy naszej Pani – to Międzynarodowy Ruch Duchowości Małżeńskiej skupiający Małżonków, których pragnieniem jest wspólnie dążyć do świętości.
9 marca 2019 roku Sektor Małopolska A END przeżywał swój Wielkopostny Dzień Skupienia. Na to wyjątkowe spotkanie My - Małżonkowie Ekip przybyliśmy licznie, aby móc wejść w czas Wielkiego Postu, zanurzając się w ciszę, modlitwę i pochylając się nad tajemnicą sakramentu małżeństwa. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni Goście z Parafii Matki Bożej Fatimskiej oraz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Czytaj więcej...

„Paro ludzka, ukochane stworzenie Boże, uprzywilejowany świadku Boży, czy rozumiesz dlaczego jesteś tak droga Bogu wśród wszystkich stworzeń, czy rozumiesz ogromną nadzieję jaką Bóg w tobie pokłada? Jesteś nosicielem Bożej reputacji, Bożej chwały, jesteś dla wszechświata największym powodem nadziei, ponieważ jesteś miłością”.

(Ks. Henri Caffarel)

Equipes Notre-Dame - Ruch duchowości małżeńskiej

Equipes Notre-Dame logoNa niwie Kościoła istnieje wiele ruchów i wspólnot religijnych. Wśród takich, w których duszpasterstwo małżeństw zajmuje miejsce szczególne jest ruch Equipes Notre-Dame, będący ruchem duchowości małżeńskiej, który w specyficzny sposób wpisuje w swój charyzmat sprawy posłannictwa małżonków: przyjąć świadomie otrzymaną w sakramencie małżeństwa zdolność do Bożego życia (por. KKK 1131).

Celem Equipes Notre-Dame jest pomagać małżeństwom chrześcijańskim w odkrywaniu wszystkich wymiarów sakramentu małżeństwa i życiu nimi w wierności nauczaniu Kościoła. Członkami ruchu są małżeństwa chrześcijańskie złączone sakramentem małżeństwa, zgadzające się realizować w życiu cele i metody ruchu określone w Karcie Equipes Notre-Dame. Pragną być wszędzie misjonarzami Chrystusa, kompetentnymi w działaniu i przygotowanymi, aby odpowiedzieć na apel swoich biskupów i kapłanów.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com